Stævne:


År:

Resultater: DM junior 2020


Vis løftere
Sorter løftere:
Dato 
24-10-2020 DM junior 2020
20-09-2020 Øst senior 2020
20-09-2020 Øst masters 2020
20-09-2020 Vest Senior 2020
20-09-2020 Vest master 2020
20-09-2020 Vest ungdom 2020
20-09-2020 Vest junior 2020
19-09-2020 Øst ungdom 2020
19-09-2020 Øst junior 2020
05-09-2020 B øst 2020
05-09-2020 B vest 2020
29-08-2020 Diplomstævne IK99
01-08-2020 Rust cup 2020
18-07-2020 AK Jydens klubmesterskaber 2020
07-03-2020 Gladsaxe Crossfit club open 2020 masters
07-03-2020 Gladsaxe Crossfit club open 2020
29-02-2020 U17 DM 2020
29-02-2020 U15 DM 2020
28-02-2020 Malta 2020 international open
15-02-2020 DM masters 2020
01-02-2020 B-DM 2020
27-01-2020 Roma world cup 2020
26-01-2020 Reykjavik International Games 2020
18-01-2020 CWC junior 2020
18-01-2020 CWC senior 2020
18-01-2020 CWC ungdom 2020
04-01-2020 Ladies open masters
04-01-2020 Ladies open ungdom
04-01-2020 Ladies open
TrækStød
 NavnKlubAlderVægt1.2.3.Bedste1.2.3.BedsteTotalpoints
-55
1 Rasmus Luffe Svendborg Atlet Club1553,50354042405055555595150,62
2 Christian Jensen VK 491447,90303538384045484886149,16
3 Alfred Høj AK Viking1135,60242628263234363662142,35
-61
1 Alexander Nyberg Århus Crossfit Vægtløftning1559,506972757590949595170249,11
2 Kasper Lund Århus Crossfit Vægtløftning1658,505659616168717474135200,23
3 Theon Jensen Svendborg Atlet Club1556,10354042354550545489136,11
-67
1 Micklas Grandorf Hansen IK 991564,3074747974939710097171237,68
2 Magnus Olesen Svendborg Atlet Club1561,705560656570758275140200,04
3 Alfred Borgkvist VK Esbern Snare1465,4025293329303540406994,85
-73
1 Nicky Chengde ye AK Viking1869,3074747874104107110107181239,96
-81
1 Marcus Traber VK Esbern Snare1979,70909010590115125135125215263,52
-89
1 Allain Mwiseneza VK Esbern Snare2083,00859510085105115125125210252,20
2 Ali Besirevic Svendborg Atlet Club1985,206570757580859085160189,75
-96
1 Velid Besirevic Svendborg Atlet Club1992,807575808095100105100180205,52
-109
1 Natthawut Buasai Mikkelsen Bagsværd VK20105,80110117124124140147152147271294,65
109+
1 Niklas Enevldsen Svendborg Atlet Club19109,3095100106100122130135135235252,86
2 Lucas Olesen AK Gotha20112,40101107110107122122128122229244,34
3 Gustav Bendix Beiter IK 9917115,6083889388104110116116204215,95
-45
1 Tilde Hansen IK 991344,70384042405153555393156,24
2 Sophie Lerche Svendborg Atlet Club1244,90363838364550555086143,94
3 Leyla Muratov Ålholm IF1242,00313435354043444479140,03
-49
1 Emily Lykke AK Viking1347,204345474757606360107171,89
2 Ida Caroline Mørck Bagsværd VK1346,904649494654565959105169,55
-55
1 Luna Ohm Lydestad IK 991653,80586163617073070131190,55
-59
1 Siff Wibling AK Viking1757,506565696975797975144200,05
2 Maya Bjørnvik Bagsværd VK1758,304750535361616363116159,68
3 Samia Danris AK Viking1857,504750525055575755105145,87
-64
1 Jasmin Agertoft Bagsværd VK1863,606568707080838686156203,29
2 Alexis-Timea Bolchis-Szalai IK 992059,905353575770717373130175,83
3 Julie Støttrup AK Jyden2061,804245464658586363109144,55
4 Tiana Nihøj Stockford AK Viking1159,10333537373941434380109,14
5 Viktoria Sander Bagsværd VK1460,0018212421222426264763,50
-71
1 Maja Bjørn Ålholm IF1469,205557615771717373130161,43
2 Emma Knudsen AK Jyden2065,104345484555576055100128,52
87+
1 Laura Nielsen ingen klub1588,104550555555606565120133,32